מענה לשאלה בטופס תביעה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 15:08, 31 במאי 2015

  בטופס תביעה לנכות של אחת מקרנות הפנסיה הקטנות ישנה שאלה : :"ככל שחזרת לעבוד לאחר פריצת המחלה נא ציין: שם מעסיק.........עיסוק/תפקיד ......מועד החזרה לעב'....היקף משרה.........." אלא שיש מקום לרשום רק מקום עבודה אחד ואילו החולה עבד במספר מקומות עב' לאחר פריצת המחלה. בנתונים האלה על מנת למנוע טענה של אי גילוי מצד הקרן, רציתי לשאול האם : 1) יש למלא אך ורק את מקום העבודה הראשון בו החולה חזר לעבוד? 2) חובה בנוסף לפירוט לגבי מקום העב' הראשון לרשום שהיו מקומות עבודה נוספים? 3) חובה לרשום את כל המקומות בהם החולה עבד לאחר פריצת המחלה ולצרף אותם בדף נלווה? בנוסף רציתי לשאול: 4) מאחר והיקף המשרה בה הועסק החולה לאחר חזרתו לעבודה לא זכור לו , האם ניתן שלא להתייחס לפרט זה קרי האם ניתן פשוט לא למלא פרט זה- או שיש חובה לציין כי פרט זה אינו זכור לחולה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:46, 31 במאי 2015

  יש למלא את מלוא הפרטים הנדרשים והידועים לעמית ובכלל זה את כל מקומות העבודה בהם עבד לאחר שחזר לעבוד. ככל שמשהו אינו ידוע לו (על פי בדיקה סבירה שהוא יכול לערוך) שיציין זאת במפורש. ככל שהדברים אינם ברורים לעמית - מומלץ שיפנה (עדיף בכתב) לקרן ויבקש מהם הדרכה / הבהרות. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.