רציפות פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 19:21, 4 ביוני 2015

  עזבתי מקום עבודה לצורך לימודים. מה אני צריך לעשות כדי לשמור על רציפות הפנסיה? והאם ובשביל מה זה חשוב?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:15, 7 ביוני 2015

  נקודת המוצא היא שחשוב לשמור על בחיסכון הפנסיוני. לזה שני טעמים: חסכון לפנסיה. ככל שגיל החסכון לפנסיה צעיר יותר, התשואה שתקבלי על החסכון הצבור גבוהה יותר וממילא החסכון שיתורגם בסופו של דבר לפנסית זקנה - גדול יותר. הטעם השני הוא שמירה על הכיסויים הביטוחים ועל הרצף הביטוחי לתשלום פנסית נכות ו/או ח"ו שאירים למקרה פטירה. שמירה על הרצף הביטוחי אפשרית גם בתשלום דמי ריסק בלבד (לתקופה מוגבלת הקבועה בתקנון הקרן) ובכך נשמר הרצף, מעב רל ענין הכיסוי הביטוחי, גם לצורך שמירה וצבירה שלתקופת אכשרה בגין מחלה קודמת. מומלץ ליצור קשר עם משווק פנסיוני בחברה שבה מנוהלת קרן הפנסיה ולקבל מהם הדרכה מקיפה בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.