קרן פנסיה מבטחים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 04:55, 25 ביוני 2015

  שם תוכן הודעה: שלום רב, עקב מחלה הגשתי לפני ששנתיים וחצי תביעה לפנסיית נכות מקרן הפנסיה מבטחים הישנה. הקרן שילמה לי פנסיית נכות למשך שנתיים ולפני חצי שנה התשלום הופסק כי הם דרשו שאמלא טפסים מחדש ואביא מסמכים רפואיים ועקב מצבי הבריאותי לא הייתי פנוי לטפל בזה. האם בגלל שהפסקתי לקבל פנסית נכות ומן הסתם גם לא משולמים עבורי דמי גמולי לקרן אומר שאני בעצם איבדתי את מעמדי של מבוטח פעיל וכעת אני מבוטח לא פעיל?האם אני עכשיו בבעיה כי לא יכירו שוב במחלה שלי (אותה מחלה בגינה אני נכה מלפני שנתיים) ותחול עלי תקופת אכשרה? אם חלילה אני אמות האם השארים שלי יקבלו תגמולי מופחתים כי אני נחשב כעת מבוטח לא פעיל? מה עלי לעשות? תודה ובריאות שלמה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:48, 25 ביוני 2015

  ככל שתוכיח לשביעות רצונה של הקרן כי התקיים רצף של נכות ממועד ההפסקה (לפני חצי שנה), לא אמורה להיות בעיה. אולם אם לא תתקבל טענתך כי היית נכה במועד ההפסקה וחלפה התקופה של 'ארכת הביטוח' שלפי תקנון קרן הפנסיה (3 חודשים), יכולה להפגע הזכאות שלך לפנסית נכות מאותו אירוע, ככל שתוכר כנכה בגינו ולא יחלפו 60 חודשי חברות (אתה עדיין יכול להמשיך להפקיד כספים לקרן ככל שלא חלפו 24 חודשים ממועד הפסקת התשלומים (הפסקת תשלום פנסית הנכות). בכל מקרה ממומלץ ךפנות קלבת ייעוץ וליווי משפטי בענין זה בדחיפות

  תגובה
 • 02:05, 28 ביוני 2015

  שם תוכן הודעה:
  עו"ד בן חיון תודה רבה על התשובה.
  רציתי לתקן משהו -התכוונתי לקרן "עמיתים"(קג"מ לשעבר) ובטעות כתבתי מבטחים.
  בתשובתך כתבת שככל שאוכיח לשביעות רצונה של הקרן כי התקיים רצף של נכות ממועד ההפסקה(לפני חצי שנה) לא אמורה להיות בעיה - האם זה משהו שאפשר לתמוך בתקנון הקרן או שלפי ידיעתך זו דרך "ההתנהלות" שלהם בקרן והם לא נוטים לעשות בעיות?

  ושאלה נוספת - קראתי קצת לעומק בתקנון הקרן ולפי הבנתי הקרן משלמת רטרואקטיבית ככל היותר 6 חודשים אחורה - האם הבנתי נכון? פשוט בדקתי ובמקרה שלי עברו כ-8 חודשים ללא תשלום מהקרן וגם אם יכירו כי התקיים רצף של נכות ממועד ההפסקה לפני 8 חודשים -הם ישלמו לי אך ורק 6 חודשים למרות שלפי אישורים רפואיים אני נכה מאז לפני שנתיים ו-8 חודשים ואמורים להגיע לי 8 חודשי תשלום ולא 6?

  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:44, 28 ביוני 2015

  לענין הרצף בנכות, המקור הוא תקנון הקרן. היינו אם אתה טוען שהיית נכה באופן רציף גם במועד ההפסקה עליך להגיש בקשה לתשלום פנסית נכות ולתמוך אותה במסמכים הרפואיים המוכיחים כי היית נכה באותה תקופה ובכלל. לגבי שאלתך השניה, לא בדקתי את תקנון הקרן לענין הנשאל,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.