הפרשות רטרואקטיבי לקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • כפיר

  נשלח ע"יכפיר 10:52, 26 ביוני 2015

  התחלתי לעבוד במקום עבודה בחודש מאי אלפיים ושתיים עשרה, ו לאחרונה גיליתי שהתחילו להפריש לקרן הפנסיה רק לאחר חצי שנה. חשוב לציין שהיה לי ביטוח מנהלים משנת אלפיים ותשע ממקום עבודה אחר, אך בשנים אלפיים ואחת עשרה וחלק מאלפיים ושתיים עשרה לא היה פעיל בגלל שהייתי עצמאי בשנים אלה. האם במקרה כזה החוק החוק מחייב מהמעסיק הפרשה רטרואקטיבית לאחר שלושה חודשים? ואם כן האם כעת המעסיק מחוייב להשלים את ההפרשות על החצי שנה הראשונה למרות שעברו שלוש שנים? אודה לעזרתכם, כפיר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:40, 28 ביוני 2015

  כפיר שלום, מדבריך עולה כי ביטוח המנהלים שלך לא היה פעיל בעת תחילת עבודתך בחודש 5/2012. לפיכך, וככל שהמקור הנורמטיבי לביצוע ההפרשות לפנסיה עבורך הוא רק צו ההרחבה לביטוח פנסיוני - הרי שלא קמה חובה למעסיקך לביצוע הפרשות מתחילת עבודתך, אלא רק מהחוש ה-6 להעסקתך ואילך (היינו גם לא באופן רטרואקטיבי לתחילת עבודתך אצלו).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.