הפרשת גימלאי לקופ"ג עבור המוטב בחשבון - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רולי

  נשלח ע"ירולי 08:47, 6 ביולי 2015

  הורה גימלאי שיש ברשותו חסכון בבנק ורוצה להפקידו בקופ"ג קיימת אשר המוטב בו הוא בנו . השאלה היא האם יש תקרה שנתית להפקדה ? או אפילו סכום של 200 אלף ש"ח יחול עליו פטור ממס רווח הון , והאם המוטב בחשבון גם כן יהיה פטור ממס רווח הון תמיד (גם לאחר פטירה ל"ע), וכן האם יוכל המוטב לנייד את הקופה למשל לקרן פנסיה שרשומה על שמו ועדיין ליהנות בניוד מפטור מלא על מס הרווח. אודה על תשובתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:08, 6 ביולי 2015

  קיימת תקרת הפקדות לקופת גמל במעמד עצמאי (16% מהכנסה מקסימלית של 208,000 ש"ח) שאותה ניתן להפקיד ולקבל עליה הטבות מס. ניתן להפקיד גם בקרן השתלמות. יחד עם זאת יש לפנות לקבלת ייעוץ פנסיוני פרטני

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.