אי רציפות בהפקדות לקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 18:48, 9 ביולי 2015

  שלום, יש לי בת משוחררת שנה מצה"ל. במקום העבודה הראשון שלה הפרישו כספים לקרן פנסיה. היא עברה למקום חדש ובחצי השנה הראשונה לא הפרישו כספים, עכשיו (לאחר חצי שנה מתחילים להפריש). בחצי השנה הזאת היא גם לא הפרישה כספים, במהלך הזמן הזה קיבלה מכתבים מקרן הפנסיה שבהם היה כתוב שהיא חייבת להשלים את התקופה שלא הפרישה אחרת הכספים ילכו לאיבוד. השאלות שלי הן : האם זה נכון שהכספים שהיא כבר הפרישה ילכו לאיבוד עקב חוסר הרציפות בהפקדות ? מה עליה לעשות כשתלמד בקרוב באוניברסיטה ? הרי היא לא תפריש כספים בתקופת הלימודים. תודה, יוסי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:13, 13 ביולי 2015

  כספים בקרן פנסיה לא הולכים לאיבוד אלא נשארים רשומים על שמה של העמיתה. מה שנפגע הוא הרצף הביטוחי בגין תקופת ההפסקה. בעקרון הפרשות פנסיוניות, נעשות אגב עבודה. אדם עצמאי שאינו עובד ושעיניו בראשו המעונין להבטיח את העתיד הפנסיוני שלו, כדאי שיתחיל לחסוך בגיל מוקדם ככל שניתן אף אם אינו עובד (ובכלל זה להנות גם מכיסויים ביטוחיים לפנסית נכות או שאירים במקרה שבו ח"ו קורה מקרה של נכות או פטירה, ח"ו, (לענין פנסית שאירים- היא משולמת לשאיריו של המבוטח- היינו, אלמן/ אלמנה ויתומים). אולם כמובן שהדבר קשור עם היכולת הכלכלית לבצע חסכון כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.