פיטורין ללא פיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • פידו

    נשלח ע"יפידו 15:38, 13 ביולי 2015

    אני עבדתי במוסך למשך 3 שנים במדכור חודשית של 5000 ש"ח בחודש קיבלתי הודעה מוקמת על פיטורין , המעביד אומר שלא ישלם לי פיצויים עקב הפיטורין בגלל שהוא הפריש לי כל חודש לחברת הביטוח בגין אוהדן עושר עבודה ונתן לי הודעת עובד עקב פרישה מעבודה למרות שהוא פיטר אותי כל סכום חברת הפיתוח הינו 5000 ש"ח האם זה חוקי או לא ?? זה נכון שהוא לא ייתן לי פיצויים ואני רק אפנה לחברת הביטוח ??

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    16:08, 13 ביולי 2015

    חוק פיצוי פיטורים קובע זכות לעובד לקבלת פיצוי פיטורים בגובה של משכורת אחרונה כפול שנות העבודה אצל המעסיק. ככל שהמעסיק מפקיד הפרשות פנסיוניות עבור עובד בקופת גמל הכוללת רכיב פיצויים (כדוגמת קרן פנסיה או ביטוח מנהלים), אזי, הפקדות המעסיק ברכיב הפיצויים לקרן הפנסיה / פוליסת ביטוח הינן על חשבון התחייבות המעסיק לתשלום פיצוי פיטורים. כלומר במצב כזה, על המעסיק לשלם לעובד את ההפרש שבין פיצוי הפיטורים שהוא מחויב על פי החוק (משכורת אחרונה כפול שנות וותק) לבין הסכום הצבור ברכיב הפיצויים בקופה. אפשרות אחרת היא, כאשר הפקדות המעסיק ברכיב הפיצויים בקופה הינו 'במקום' שאז המעסיק פטור משלם לעובד פיצוי פיטורים והעובד זכאי לקבל רק את פיצוי הפיטורים שהופקדו בקופה. אלא, הפטור הזה הינו רק ככל שהדבר נקבע כך בהסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצוי פיטורים (או בהסכם קיבוצי כללי או בצו הרחבה, כמו צור ההרחבה לפנסיה חובה) וכן ההיקף של הפטור הוא רק בגין התקופה שבה בוצעו ההפקדות (למשל, אם ההפקדות לקרן פנסיה בוצעו רק לחלק מהתקופה אז בגין התקופה שבגינה לא הפקיד המעסיק הפקדות יש לשלם את פיצוי פיטורים בגובה של משכורת אחרונה כפול התקופה שבגינה לא שולמו ההפקדות) וכן בגין היקף ההפקדות. למשל,לצורך הבנה, כדי לקבל פטור מלא מפיצוי פיטורים על המעסיק היה להפקיד מדי חודש בחודשו שיעור 8.33% מהמשכורת לרכיב הפיצויים. על פי צו ההרחבה לפנסיה חובה המעסיק לא היה מחויב לשיעור של 8.33% אלא לשיעור נמוך יותר ולכן במצב כזה על המעסיק להשלים את פיצוי הפיטורים לטובת העובד. ממבט ראשון לא נראה הגיוני כי בגין וותק של שלוש שנים במשכורת של 5,000 ש"ח, שפיצוי הפיטורים שנצברו ברכיב בפיצויים (5,000 ש"ח) עונים לחובת המעסיק לתשלום פיצוי פיטורים. הייתי ממליץ לך לבדוק ענין זה באופן פרטני עם עו"ד או לקבל יעוץ מאחד הגופים שמתנדבים בענין זה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.