פרישה לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עדינה

  נשלח ע"יעדינה 20:41, 22 ביולי 2015

  שלום לכם אני עובדת 35 שנה בחברה ציבורית ומעוניינת לצאת לפנסיה מוקדמת בת 57 שנה . יש לי שאלה מאד חשובה ומאד אודה לך על התייחסותך בהערכה רבה . אני מועמדת לפרישה מוקדמת ממקום העבודה . נודע לי כי בקרן הפנסיה ,הוותק שלי 35 שנה והפנסיה נכון להיום בגיל 64 היא 4010 שקלים שהם 70%. יש לי כרגע שתי אפשרויות בקשר לקרן פנסיה . א. להפריש אני והמעביד סכום כולל של 1700 שקלים עד גיל 64, (6 שנים ) הפרשה זו היא בתוספת דרגה אשר מחושבת לפי דרגה נוספת בשכר.ואז אני אמורה לקבל פנסיה חודשית גדולה יותר ומענק שנים עודפות . אפשרות שניה , היא ששהפרשה שלי ושל המעביד 1700 שקלים ( אקבל בתוספת לשכר המשולם לי עד גיל 64 ואז אני מקפיאה את הפנסיה למצב הנוכחי ) אבקש את המלצתך בנדון מה עדיף לי אפשרות ראשונה או אפשרות שניה . מאד מודה על ההכוונה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:03, 23 ביולי 2015

  יש לקבל המלצה מבעל רשיון שהוא יועץ פנסיוני או משווק פנסיוני בעניין זה לאחר בדיקה מדוקדקת של היקף החיסכון הפנסיוני הקיים, הצרכים הפנסיונים העתידיים, האמצעים והמשאבים / נכסים כלכליים /פנסיוניים/פיננסיים הקיימים לך כיום. הנושא הזה רציני מדי למתן תשובה בפורום באינטרנט מכיוון שההשלכות שלו רבות ובלתי ניתנות לתיקון בדיעבד. ניתן למצוא בעלי מקצוע טובים בתחום הייעוץ הפנשיוני על מנת לקבל הדרכה מתאימה. אגב, במקומות עבודה גדולים ומאורגנים, ניתנת אפשרות לקבלת פגישות ייעוץ אצל יועצים פנסיוניים טרם הפרישה בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.