סירוב מעסיק להפרשת פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 11:20, 3 באוגוסט 2015

  שלום רב, ברשותי פנסיה מסוג ביטוח מנהלים שההפרשה האחרונה אליה התבצעה בחודש דצמבר, 2014. בחודש מרץ השנה, התחלתי עבודה חדשה ובימים האחרונים החברה הודיעה על קיצוצים בכוח אדם בעקבות מצבה כלכלי. כך שהועזבתי לאחר שלושה וחצי חודשי עבודה ויומי האחרון היה ה-31.7. כעת בבואי להסדיר עם החברה את הפרשות הפנסיה (רטרואקטיבית, כיוון שלא בוצעו הפרשות לפנסיה שלי כלל בזמן עבודתי שם), נאמר לי שהחברה אינה מחויבת על פי חוק להפריש כספים לפנסיה וזאת מכיוון שלא הופרשו לקרן שלי כספים מעל למשך שנה (שוב, ההפרשה האחרונה הייתה לפני כשמונה חודשים) וכן כיוון שהקרן מוקפאת. רק אציין שמשיחה עם חברת הביטוח, מתברר שהקרן הוקפאה בדיוק ב-31.7, יום העבודה האחרון שלי בחברה המדוברת. האם באמת החברה לא מחויבת בהפרשות הפנסיה? לתשובתכם אודה. אפרת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:20, 5 באוגוסט 2015

  ככל שהית בגדר מבוטח פעיל בביטוח המנהלים בתחילת עבודתך אצל המעסיק (3/2015) - הרי שעל המעסיק היה להפקי דמי גמולים החל מחודש העבודה הראשון (ניתן לעשות זאת רטרואקטיבית לאחר שלושה חודשים). ככל שלא היית מבוטח פעיל בתחילת העבודה, הרי שהיה על המעסיק לשלם דמי גמולים החל מחודש העבודה השישי שלך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.