ביטוח מנהלים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 11:01, 18 באוגוסט 2015

  יש לי ביטוח מנהלים שנפתח ב2012 עם מקדם קבוע ודמי ניהול גבוהים. נאמר לי שלא ניתן לשנות את דמי הניהול של ביטוח כזה (כזה מלפני 2014). האם זה נכון? האם יש לי אפשרות להוזיל את דמי הניהול?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:47, 20 באוגוסט 2015

  דמי הניהול שגובה חברת הביטוח, כל עוד הם בתוך טווח שיעור דמי הניהול המותרים לגביה על פי חוק, הינם בשיקול דעתה של חברת הביטוח כשיקול מסחרי. כיום, כאשר אין תחרות בין חברות הביטוח לגבי המבוטחים שהצטרפו עד לסוף שנת 2012 (בפוליסות עם המקדמים המובטחים), הרי שהתמריץ של חברת הביטוח להפחית את דמי הניהול הינו נמוך. יחד עם זאת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר, החלה במהלך שיאפשר ניוד של פוליסות ביטוח מסוג זה בין בן חברות הביטוח, דבר שאם יתגבש להוראה סופית, יכול ויביא להגברת התחרות שיכול ותשפיע גם על גובה דמי הניהול.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.