מעביד שבסתר וללא כל הודעה/ התראה משך הכסף בחזרה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • רוני

נשלח ע"ירוני 16:04, 24 באוגוסט 2015

בשנת 2011 עבדתי מס' חודשים דרך חב' כח אדם בחב' מסוימת, וחב' כח האדם הפרישה לי כסף לקופת גמל. לאחר חודשים ספורים עברתי להיות עובד של אותה חברה. כעת כאשר רציתי למשוך את היתרות שאמורות היו לעמוד לזכותי בקופת הגמל- נודע לי שחב' כוח האדם שדרכה עבדתי, משכה אליה בחזרה בשנת 2012 את מלוא הסכום שעמד לזכותי. קרי גם את ההפרשות שלי וגם את ההפרשות שלה. האם זה פלילי? וניתן להגיש תלונה במשטרה? מה ניתן לעשות במצב כזה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

אבנר בן חיון,מנהל הפורום

16:08, 24 באוגוסט 2015

ככל הנראה המעבר מחברת כ"א לחברה שבה הועסקת, היה בגדר התפטרות שלך. בעקרון, בעת התפטרות זכאי המעסיק להחזרת כספי הפיצוייים (בלבד, להבדיל מכספי התגמולים של העובד ושל המעביד שלהם זכאי העובד בכל מקרה) ובלבד שלא חל סעיף 14 על ההפקדות והדבר נקבע בהסכם העבודה שחל עליכם. ככל שלא חלו התנאים האלה- אתה זכאי לכספים. יש להגיש תביעה נגד החברה

תגובה
  • 11:41, 25 באוגוסט 2015

האם בדרישה לחברה לתקן את שעשתה. נהוג לבקש בחזרה את הכספים עם הצמדה וריבית?

תגובה

אבנר בן חיון,מנהל הפורום

11:57, 25 באוגוסט 2015

יש לדרוש את הפסדי התשואה שהכספים היו משיגים וכן את הפסד הטבות המס שהית מקבל אילו היו מופקדים הכספים וכן פיצוי כללי בגין אי צבירת תקופת אכשרה למחלה קודמת בקרן הפנסיה בתקופה זו

תגובה
  • 16:38, 25 באוגוסט 2015

תודה . לגבי הפסדי התשואה - אני אמור לחשב אותם? ולדרש סכום ספציפי? או שיש אופן דרישה כללי בעניין?

תגובה

אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:59, 26 באוגוסט 2015

אתה צריך לחשב אותם ביחס לתשואה שהשיגה הקרן שאליה היו אמורים להיות מופקדים הכספים בגין התקופה שממועד תחילת ההפקדות ועד למועד התשלום (ככל שלא נקבעה קרן אז תבחר אחת מקרנות הפנסיה הגדולות- מבטחים, מקפת, הראל כלל וכו')

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.