פיצויי פיטורים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 23:17, 27 באוגוסט 2015

  שלום, למעסיק אסור להפריש לעובד דמי גמולים הנמוכים ממה שכבר קיבל בעבר. האם הדבר רלוונטי גם בנוגע לפיצויי פיטורים? כלומר - אם לעובד הופרשו במשך שנים פיצויי פיטורים בשיעור של 8.33% - מותר למעסיק חדש להפריש עבורו פיצויי פיטורים בשיעור של 6% בלבד? עניין נוסף - אם מדובר בהתפטרות שדינה כפיטורים (למשל - מעבר דירה עקב נישואין) - העובד יהיה זכאי לפיצויי פיטורים גם אם לא החילו את סע' 14 לחוק פיצויי פיטורים בהסכם ההעסקה? תודה רבה

  השב
 • 10:44, 28 באוגוסט 2015

  אגב אשמח בבקשה לגבי חלקה הראשון של השאלה להפנייה לחקיקה/ הפסיקה הרלוונטית
  שוב תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  09:08, 30 באוגוסט 2015

  מעסיק חדש אינו מחויב לשיעור דמי הגמולים של מעסיק קודם. אם המעסיק הקודם הפריש לרכיב הפיצויים 8.3% המעסיק החדש אינו מחויב בכך אלא לשיעור הקבוע בהסכם / צו החל עליו. לשאלה השניה, התשובה חיובית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.