פיצויים מקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אורחת

  נשלח ע"יאורחת 14:31, 8 בספטמבר 2015

  שלום רב, עבדתי אצל מעסיק במשך שנה הוא צריך לשלם לי פיצויים חלק מהפנסיה שהפריש וחלק באצלו. השאלה היא כאשר מבקשים את חלק הפיצויים איזה טפסים צריך למלא והאם צריך להביא הצהרה ממס הכנסה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  18:04, 8 בספטמבר 2015

  בעקרון ככל שהמעסיק הפקיד עבורך הפרשות לקרן הפנסיה ממלוא משכורתך וממועד תחילת עבודה ונקבע כי ההפקדות האלה יבואו במקום חובתו לתשלום פיצוי פיטורים לפי סעיף 14, אזי הכספים נמצאים בקרן הפנסיה ועליך לבקש מהמעסיק מכתב שחרור כספים לקרן הפנסיה ותוכלי למשוך אותם מהקרן (יש לפנות לשירות הלקוחות של הקרן אשר תדריך אותך בנדרש לביצוע המשיכה). ככל ששיעור ההפקדות לא היה 8.33% מהמשכורת על המעסיק לבצע השלמה בגין ההפרש ישירות אליך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.