הפרשות לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מירי מזרחי

  נשלח ע"ימירי מזרחי 09:14, 10 בספטמבר 2015

  שלום! עבדתי בעברי אצל מעסיק 1למשך חצי שנה, הייתה לי קופת פנסיה פעילה אך מאחר לא יידעתי אותו, הוא לא הפריש לי פנסיה בתקופה הזו. הקופה נסגרה עקב אי הפרשות. עבדתי אצל מעסיק 2 במשך 9 חודשים והוא לא שילם לי פנסיה כי לא הייתה לי קופה פעילה. פניתי אליהם היום - המעסיק ה1 מוכן להפריש לי עבור החצי שנה שעבדתי אצלו; המעסיק ה2 מוכן להפריש לי רק על ה3 חודשים האחרונים (שהרי ע"פ חוק אם אין קופה פעילה מפרישים אחרי חצי שנה של עבודה). עבור החצי שנה הראשונה אצל המעסיק השני - מי אמור לספוג את תשלומי הפנסיה? אני - מאחר ולא יידעתי את המעסיק הראשון ובגללי הוא לא הפריש והקופה נסגרה? המעסיק ה-1 - מאחר והאחריות על הפרשות פנסיה הן של המעביד? המעסיק ה-2 - מאחר והייתה אמורה להיות לי קופה פעילה וברגע שאני מוכיח לו את זה הוא אמור לשלם? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  14:29, 10 בספטמבר 2015

  נראה כי בזמן אמת, המעסיק הראשון פעלה כדין הואיל ואין לו חובה לבצע הפקדות עקב ההנחה שלו ואי היידוע שלך כי קיימת קופה פעילה. מאידך, לכאורה החובה של המעסיק הראשון - עדיין קיימת (אין מגבלה בצו ההרחבה לתקופת הזמן להודיע למעסיק על קיומה של קופה) והזכות קיימת מכוח הצו. אלא, שהאי הידיעה שלך את המעסיק הראשון גרמה לכך שהיום כבר לא ניתן לבצע הפקדות לקופת הביטוח וממילא גם התבטלה הסיבה שבגינה ביקש המחוקק בצו ההרחבה לשמור על רצף ביטוחי

  תגובה
 • 16:29, 10 בספטמבר 2015

  מדובר על 2 מעסיקים ישנים.
  היום אני עובדת כבר שנתיים ויש לי קופה פעילה.
  אם הבנתי נכון לגבי המעסיק השני - הוא לא צריך לשלם מאחר והוא נהג ע"פ חוק - לא הייתה קופה פעילה ולכן לא הפריש.

  חידוד לגבי המעסיק ה-1:
  1. אני מפסידה את ההפרשות בגין החצי שנה הראשונה אצל המעסיק השני בגלל שזו אשמתי שנסגרה הקופה כי לא יידעתי את המעסיק ה1 שיש קופה פעילה?
  2. כלומר, אם הייתי מיידעת את המעסיק ה-1 ועדיין הוא לא היה מפריש (ובאשמתו הייתה נסגרת לי הקופה) - האם במקרה כזה הוא זה שהיה צריך לשלם לי את ההפרשות החסרות של המעסיק ה-2?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.