פרישה מוקדמת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ימית ביטון

  נשלח ע"יימית ביטון 19:29, 17 בספטמבר 2015

  ,שלום רב,אבי עובד בתעשייה האוירית מזה שלושים וחמש שנים. כרגע הוא בתביעה על מנת לפרוש לפנסיה רפואית בעקבות פגיעה בעבודה. מאידך יש קיצוצים ויש אפשרות שיפרוש פרישה מוקדמת.האם יש שוני מבחינת הזכויות בין שתי הפנסיות . האם ייתכן ותשלום הפיצויים הינו רק 10% מהשכר החודשי *מס השנים.אשמח לתשובה תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  09:47, 18 בספטמבר 2015

  פנסית נכות היא פנסיה, גמלה, חודשית המשולמת מקרן הפנסיה לעמית בשל היותו נכה (נכה מלא הוא מי שאיבד את כושרו לעבודה בעבודתו או בעבודה מתאימה אחרת בשיעור העולה על 75% בשל מצבו הבריאותי. נכה חלקי הוא בהתאמה לפי חלקיות נכותו (מינימום 25%)). פרישה מוקדמת מאידך היא הסדר בין המעסיק לבין העובד שבו המעסיק מגיע להסכמה עם העובד /ארגון העובדים על יציאה מוקדמת לפנסיה, על חשבון המעסיק (היינו המעסיק ממשיך לשלם לעובד משכורת / פנסיה חודשית על חשבונו של המעסיק (לעיתים גופים מעין אלה עושים את התשלום באמצעות קרן פנסיה, אך לא מדובר בתשלום פנסיה מכספי קרן הפנסיה, אלא כהסדר טכני בלבד שקרן הפנסיה מעמידה לטובת המעסיק את המנגנון הקיים בה לביצוע תשלומי פנסיה) וזאת עד לגיל הפרישה של העובד שאז הוא יתחיל לקבל פנסית זקנה מקרן הפנסיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.