שאלה לגבי מות נכה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מתעניין

  נשלח ע"ימתעניין 16:07, 20 בספטמבר 2015

  באם נכה 100% אכע המקבל קצבת נכות מקרן הפנסיה מת. מדובר בנכה בסביבות גיל 45 שיש לו אחים והורים, מה הזכויות של הוריו ו/או אחיו בקרן הפנסיה? למה הם זכאים מהקרן?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  18:30, 20 בספטמבר 2015

  אם לנכה יש שאירים, הרי שהם זכאים לפנסית שאירים. שאירים מוגדרים בתקנון הקרן. 'אלמנה' (אשה או ידועה בציבור של המנוח, כאשר יש הבדלים בין תקנוני הקרנות לענין דרישת תקופת חיים משותפים ערב הפטירה) או 'יתומים' (בן ביולוגי או מאומץ, ובתנאים מסויימים 'בן חורג' שגילם עד 21). כעקרון אין לאחים זכויות בקרן פנסיה. יתכן וגם הורה יוכר כשאיר, ככל שהיה סמוך על שולנו של המנוח וכל פרנסתו היתה עליו (יש לבחון את ההגדרה בתקנון הספיציפי. ככל שאין בנמצא אדם שעונה להגדרה של שאיר, כעקרון, תקום זכאות לפדיון של היתרה הצבורה / ערכי הפדיון (תץלוי בסוג הקרן) שהיתה צבורה לזכותו של המנוח, וזאת למי שהמנוח מינה כמוטב בחייו (מינוי מוטב יכול ויעשה גם על פי צוואה). ובעדר מוטבים תקוטם הזכאות ליורשים על פי דין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.