פנסיה מוקדמת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • לימור

נשלח ע"ילימור 10:24, 6 באוקטובר 2015

שלום רב! אני עובדת ניקיון בבית חולים כבר כ20 שנה, כרגע אני בבית בחופש מחלה כבר כ4 חודש, בגלל חיידק שגילו בריאות, אני צריכה טיפול אנטיביוטי במשך שנה, עדיין חושלה ושיעול שלא מפסיק. אני בינואר הקרוב אהיה בת 62 , מה עלי לעשות , האם. זה שאני מפסיקה לעבוד בגלל מחלה ( לא תאונת עבודה) יפגע זכויותי אם אצא לפנסיה מוקדמת, האם כדאי לצאת לפנסיה מוקדמת, והאם ישנם זכויות נוספות במצב בו אני מפסיקה לעבוד עקב מחלה? אודה אם תוכל לעזור לי בברכה רננה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:50, 6 באוקטובר 2015

ככלל ביציאה לפנסיה מוקדמת יש כמה מודלים. ככל שאת מדברת על פנסיה מוקדמת במימון המעסיק (היינו פרישה וקבלת משכורת חודשית עד להגיעך לגיל הפרישה שאז תקבלי פנסיה מקרן הפנסיה) אזי מדובר על הסדר ששומר על זכויותיך בקרן הפנסיה (יש לוודא גם המשך הפקדות לקרן בתקופת הפנסיה המוקדמת). יתכן ואת קוראת 'פנסיה מוקדמת' לפנסית נכות מקרן הפנסיה, לנוכח תיאור מצבך הבריאותי שיתכן ועונה על הגדרת 'נכה ומכאן גם לזכאות לקבלתפנסיה מקרן הפנסיה בתקופה שבה את מוגדרת כנכה. ככל שמודובר על מצב זה, אזי באם תמצאי כזכאי תלקבלת פנסית נכות מקרן הפנסיה, תשולם לך פנסית נכות לכל תקופת היותך בהגדרת נכות, לפי המשכורת המבוטחת שלך בקרן והזכויות שצברת וזאת עד להגיעך לגיל פרישה שאז תתחילי לקבל פנסיתזקנה מהקרן (יש לשים לב כי זה כפוף להכרה בך כנכה עד לגיל הפרישה). בכל מקרה מדובר על החלטה כבדת משקל עם משמעויות רבות וכל בחירה נכונה או חוסר ידע יכול להשליך על זכויותיך. לכן מומלץ לקבל ייעוץ פרטני אצל עו"ד מומחה / יועץ פנסיוני בקשר לבחירתך. ממליץ תחילה לפנות גם אל וועד העובדים על מנת לקבל הדרכה ראשונית ובכלל זה להתייעצות עם הגורמיים הנכונים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.