מה פרק הזמן הנדרש על מנת להחשב כעמית המחדש פעילות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יואל

  נשלח ע"ייואל 14:38, 26 באוקטובר 2015

  בתקנון כתוב בפרק המתייחס לקצבת נכות : "אם הנכות כתוצאה ממחלה , מתאונה או ממום שנקבע כי אירעו או כי החלו לפני הצטרפות העמית לקרן או לפני חידוש מעמדו כעמית פעיל , בקרן לפי המאוחר , תותנה הזכאות לפנסיה לפי הוראות פרק זה בקיום תקופת אכשרה של..." השאלה: לא מצויין בתקנון כמה זמן של "אי הפקדה לקרן" קרי של "חוסר פעילות" צריך לצבור על מנת להיות עמית "שמחדש פעילות". האם אי פעילות של חודש אחד מספיק על מנת להחשב כמחדש פעילות? האם 3 חודשים? מה הוא פרק הזמן (של אי פעילות) הנדרש על מנת להחשב כ"מחדש מעמד כעמית פעיל"? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:56, 26 באוקטובר 2015

  השאלה אינה ברורה. בעקרון ישנם שני מצבים לגבי עמית בקרן פנסיה. עמית פעיל ואמית שאינו פעיל (או עמית מוקפא וכיו"ב לשונות). ככלל, עמית פעיל הינו מי שמשולמים בגינו דמי גמולים (לרבות גם עמית שהוא בתקופת ארכת ביטוח / הסדר ריסק). עמית אינו פעיל הוא מי שאינו עונה על הגדרת 'עמית פעיל'. ככל שבגין עמית שהינו עמית לא פעיל שולמו דמי גמולים, אפילו חודש אחד, הוא הופך להיות עמית פעיל. יש לבדוק אם האירוע המזכה לא אירע בתקופת היותו עמית לא פעיל. שאז התגבש העדר הזכאות לתשלום פנסיה בגין אותו אירוע

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.