מכתב שחרור כספים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ה

  נשלח ע"יה 17:11, 31 באוקטובר 2015

  האם מעסיק מחויב עפ"י חוק לתת מכתב שחרור כספים מקרן פנסיה חובה (כולל כספי פיצויים) לעובד שמתפטר מרצונו. מדובר בקרן פנסיה חובה שמרכיב הפיצוים הינו 6% (האחוז המחויב עפ"י חוק פנסיה חובה). מה עושים במקרה שהמעסיק לא מוכן לתת מכתב שחרור כספים לעובד- האם ניתן לחייב אותו בכך. כמו כן מה דין הכספים במקרה שהמעסיק לא משחרר כספי פנסיה חובה לידי העובד. תודה על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:23, 1 בנובמבר 2015

  צו ההרחבה לפנסיה חובה קובע שחרור של הכספים שהופקדו ברכיב הפיצויים (על רכיבי התגמולים - אין למעסיק כל מעמד או זכות החזרה מכוח סעיף 25 לחוק קופות הגמל- גם לא רכיב תגמולי המעסיק), וזאת למעט במקרה שהתקיימו שני התנאים הבאים יחד: 1. עובד סיים לעבוד בנסיבות שאינן מזכות אותו בפיצוי פיטורים ו2. העובד ביקש למשוך כספים מהקרן- שאז המעסיק יההיה זכאי להחזרת הכספים. או במצב שנקבע בפסק דין לפי סעיפים 16 /17 לחוק פיצוי פיטורים כי נשללה מהעובד הזכאות לפיצוי פיטורים (נסיבות של מעילה / גניבה וכיו"ב). ככל שהמעסיק אינו נותן מכתב שחרור (אפילו מותנה לךפי האמר לעיל) ניתן להגיש נגדו תביעה לביה"ד לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.