תשלום פנסיה לאחר פיטורים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 18:41, 4 בנובמבר 2015

  אבנר ודוד שלום, עבדתי במקום מסוים למשך ארבעה חודשים (כשהתחלתי לעבוד הייתה לי קרן פנסיה פעילה) מספר ימים אחרי שביקשו ממני להעביר את המסמכים של קרן הפנסיה על מנת לטפל בנידון, הודעתי על עזיבה ולכן לא שולמו לי דמי הפנסיה רטרואקטיבית על התקופה בה עבדתי שם. האם מותר להם לא לשלם? ואם לא, מה עליי לעשות? כיום אני עובדת במקום אחר והם לא מוכנים להפריש לפני שתעבור חצי שנה כי מבחינתם הקרן לא פעילה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:50, 5 בנובמבר 2015

  בעקרון המעסיק הראשון היה צריך לשלם וזאת החל מהחודש הראשון ובכל מקרה לא יאוחר מהחודש השלישי לתחילת העבודה. אילו היה משלם היית כנראה עם קרן פנסיה פעילה (לא ברור הזמן שחלף בין הפסקת העבודה בין המעסיק הראשון לבין העסיק השני ובאם הקרן היתה נחשבת פעילה בתחילת העבודה אצל המעסיק השני, ככל שהמעסיק הראשון היה מפקיד את הכספים במועד. ככל שהמעסיק הראשון היה מפקיד את הכספים במועד והיית נחשבת כמבוטחת פעילה בתחילת העבודה אצל המעסיק השני, אזי ניתן לומר שהמעסיק הראשון גרם לך נזק שכתוצאה ממנו המעסיק השני לא מחויב להפקיד עבורך כספים אלא מהחודש השישי. ניתן לפנות אל המעסיק הראשון בדרישה לתשלום פיצוי בגין הנזק הזה

  תגובה
 • 11:24, 5 בנובמבר 2015

  תודה לך, לאחר כמה זמן קרן נחשבת "לא פעילה"?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.