פנסיה חובה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רננה

  נשלח ע"ירננה 08:52, 5 בנובמבר 2015

  יש לי קרן פנסיה חובה מספר שנים .עזבתי את מקום עבודתי ועבדתי במקום חדש רק חודש ועזבתי. האם המעסיק שעבדתי אצלו רק חודש חייב להפריש לי לקרן פנסיה? אם כן מתי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:27, 5 בנובמבר 2015

  זה קבוע בתקנון של הקרן. בעקרון- 5 חודשים מחודש התשלום האחרון

  תגובה
 • 13:07, 5 בנובמבר 2015

  תשובה לא ברורה אנא הסבר
  האם המעסיק אשר עבדתי אצלו חודש בלבד חייב להפריש לקרן הפנסיה???..

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:44, 5 בנובמבר 2015

  נשלחה אליך תשובה (רואה שמשום מההיא לא עלתה) להלן התשובה מחדש: צו ההרחבה לפנסיה חובה קובע חובה על מעסיק לתשלום הפקדות לקרן פנסיה לעובד החל מהחודש השישי לתחילת עבודתו של העובד אצלו. למרות זאת, ככל שלעובד יש תכנית פעילה, אזי החובה היא המחודש הראשון לעבודתו של העובד. לכן, אם נכנסת לעבוד אצל המעסיק הראשון כשברשותך תכנית פנסיונית פעילה- אזי החובה של המעסיק הראשון היא מהחודש הראשון. לכן, אם המעסיק הראשון היה מפקיד כספים עבורך כנדרש והיית ממשיכה עם התכנית הזו כשהיא בסטטוס פעיל למעסיק החדש, אזי המעסיק החדש היה צריך להפקיד עבורך מהחודש הראשון. מכיוון, שהמעסיק הראשון לא עשה כן, אזי אין חובה על המעסיק השני להפקיד מהחודש הראשון, אלא מחודש השישי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.