פנסיה במקום העבודה - לא ניתן לנייד - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 15:04, 15 בנובמבר 2015

  אני עובד באותו מקום כבר 3 שנים , ידוע לי שיש למקום סוכן המנהל את קרנות הפנסיה, ממנו אני לא יכול לעבור בגלל אי אלו אילוצים והסדרים. הסוכן לוקח מאיתנו עמלה גובהה ממה שניתן להשיג המקומות אחרים. הבנתי שיש שינוי בחוק הזה שיאפשר לי לבצע את המעבר, האם ידוע על דבר כזה. ובמה זה כרוך ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:31, 15 בנובמבר 2015

  לא ברור מהם האילוצים הנ"ל, אך דע כי אתה רשאי לנייד לכל קרן פנסיה אחרת ללא צורך בקבלת רשות מהסוכן אטו מהמעסיק. ככל שהמעסיק / סוכן מעכבים אותך בענין זה אתה רשאי לפנות ל'קו הצדק הפנסיוני' - שהוא אתר שמפעיל אגף שוק ההון, הגורם המפקח במשרד האוצר, בענייני פנסיה ולהתלונן. מצ"ב לנוחותך קישור - http://mof.gov.il/hon/Pages/RedMail.aspx. ל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.