משיכת כספי פנסיה על ידי ישראלית תושבת חוץ - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אפי

  נשלח ע"יאפי 18:37, 19 בנובמבר 2015

  זקוק לייעוץ או הפנייה בנושא הבא: מדובר באחותי הגדולה.שגרה בארה"ב. זכאית לפנסיה חודשית ורוצה לבדוק אם ישנה דרך למשוך את כל הכסף היות ולא מבקרת בארץ בקביעות. יש לך המלצה על מישהו מומחה בנושא? אלו הפרטים: אחותי בת 64 עזבה את הארץ ב 1980. עבדה עד אז ב 3 מקומות, והצטברו קרנות פנסיה על שמה. בביקור בארץ השנה מילאה טופס בקשה לקבלת כספי הפנסיה בעמיתים, קרנות הפנסיה הוותיקות. הפקיד שטיפל בבקשה טען ,שמכיוון שאחותי עברה את גיל הפרישה לנשים שהוא 62 אין אפשרות למשוך את כספי הקרנות בסכום אחד ,אלא היא חייבת לקבל קיצבה חודשית לחשבון בנק שלה בארץ. לאחותי אין חשבון בנק בארץ. הפקיד חזר עם תשובה זו לאחר שפנה למרכז "עמיתים" בתל אביב וזו התשובה : שהיא זכאית אך ורק לפנסיה חודשית. עליה להגיע לארץ , לפתוח חשבון ולמסור את פרטיו לעמיתים. ואז היא תוכל להתחיל לקבל קיצבה חודשית. בנוסף, עליה להתייצב כל חצי שנה בקונסוליה הישראלית במקום מגוריה ולשלוח אישור חתום שהיא עדיין בחיים כדי להמשיך ולקבל את הקיצבה. היא מאוד לא מרוצה מהתשובה הזו, וחושבת שלא ייתכן שאין אפשרות לתושבי חו"ל שגם כמעט לא מגיעים לארץ וזכאים לפנסיה למשוך את כל הכספים בבת אחת. הפקיד טען, שלו היא היתה דורשת את הכספים בקרנות לפני גיל 62 , היתה מקבלת את כל הכספים. הענין הוא שנודע לה על הכספים רק לאחרונה. (גם אי אפשר יהיה להפקיד את הקיצבה בחשבון של מיופה כח(אני) אלא אך ורק לחשבון על שמה. אם היו מסכימים לשחרר את הכספים בבת אחת אפשר היה להפקידם בחשבון של מיופה הכח אך במקרה של קיצבה חודשית, הכספים חייבים להכנס לחשבון בנק על שמה.) .מה אומר החוק לגבי קבלת קרנות פנסיה בתשלום אחד אחרי גיל הפרישה? האם יש מקרה חריג שמקבל הקיצבה מתגורר מחוץ למדינת ישראל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  07:41, 22 בנובמבר 2015

  נראה כי התשובה שניתנה לכם על ידי קרן הפנסיה- נכונה (לא יודע אם יש חובה להגיע לארץ לצורך פתיחת חשבון הבנק וניתן אולי אולי את החלק של פתיחת חשבון הבנק והשת הבקשה לפנסית זקנה לעשות באמצעות יפוי כוח- אולם יש לבדוק זאת). ככלל קרן הפנסיה מחויבת בתשלום פנסית זקנה חודשית לאחר הכגיע העמית לגיל פרישה ולא ניתן לבצע תשלום אחד

  תגובה
 • 07:45, 22 בנובמבר 2015

  תודה רבה לך !

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.