אי תשלום פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 13:13, 2 בדצמבר 2015

  עבדתי במקום מסוים מינואר 11 עד מרץ 15 . מעסיקי לשעבר לא הפקיד בעבורי לפנסיה לתקופה של ינואר 11 עד מרץ 12(שנה וחודש -למרות שממשכורתי ירד החלק שלי 5% בתקופה זו) 8 חודשים כבר שאינני עובד אצל מעסיק זה והתרעתי בפניו כמה פעמים שישלם את חוב זה . לאחרונה פנה אליי סוכן הביטוח (שכיום כבר הוא לא הסוכן שלי) ואמר שקיבל צ'ק ממעסיקי זה בעבור החודשים הללו שלא הופרשו בעבורי. גם אמר שאיננו יכול להפקיד לפוליסה הקיימת שלי מכל מיני סיבות והוא רוצה לפתוח לי פוליסה חדשה ולהפקיד בה את הסכום שהמעסיק הקודם העביר לו . לי כל הסיפור מרגיש קצת לא כשר , האם באמת אי אפשר להפקיד לפוליסה הקיימת בעבור התקופה הנ"ל. אם באמת איננו יכול להפקיד לפוליסה הקיימת , האם חלופה זאת (פוליסה חדשה) תקנית . האם בצורה זאת זכויותיי לא נפגעות? האם להסכים לפוליסה חדשה ? תודה אבי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:16, 6 בדצמבר 2015

  יתכן והסוכן צודק, ככל שעברה שנת מס לא ניתן לקבל הפקדות רטרואקטיביות לפוליסה, מה גם שמדובר בפוליסה עם מקדמים מלני שנת 2013 והן סגורות להפקדות רטרואקטיביות (אם כי הייתי בודק אם חברת הביטוח ידעה בזמן אמת, במועד ההצטרפות, על החובה של המעסיק להפקיד שאם כן יתכן ויש כאן חלון שדרכו ניתן לטעון לאפשרות לקבל את הכספים). לגבי האפשרויות הייתי בודק מול סוכן ביטוח/ בעל רשיון אחר על פי הפרטים המדויקים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.