• עו"ד צעיר

  נשלח ע"יעו"ד צעיר 11:29, 5 בדצמבר 2015

  שלום, עולה לי השאלה האם יש טעם ואם זה נכון להפריש מידי פעם כסף חד פעמי במידי כמה חודשים של כמה אלפים לטובת קרן הפנסיה ולא רק על ידי הפרשה של המעסיק? אשמח לדעת אם יש בכך פעולה חכמה ויש בכך יתרון ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:08, 6 בדצמבר 2015

  ככלל, כאדם צעיר יש הרבה חוכמה בלהגדיל את החסכון הפנסיוני לגיל פרישה, הואיל והסכומים שיצטברו בקרן יצברו תשואה ויגדלו עד גיל הפרישה. יחד עם זאת, ליש לדעת כי את הסכומים האלה אתה תוכל לקבל רק בגיל פרישה, ובעקרון באופן של קצבה בלבד (ישנה אפשרות להוון את חלק הקצבה העולה על 'הקצבה המינימלית' ולקבלו בסכום חד פעמי בגיל פרישה). ממליץ לקבל ייעוץ פנסיוני פרטני מיועץ פנסיוני (ישנם יועצים פנסיוניים בלתי תלויים ומקצועיים שיכולים לעזור בענין זה ולהדריך אותך בדבר אופן הפעולה האופטימלי (גם מבחינה מיסויית וגם מבחינת כיסוייים ביטוחים שתוכל להנות מהם בגין הפקדות כאלה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.