פיטורין ופנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 20:20, 16 בדצמבר 2015

  פוטרתי מעבודתי. האם על המעסיק לשחרר פיצויי פיטורין ובנוסף את פוליסת הפנסיה? מהו ההליך?במידה ואהיה מובטל - האם עלי ל"הקפיא" את הפוליסה?אם כן לכמה זמן זה אפשרי? או כדאי לשלם לה באופן פרטי בכדי שהצבירה תמשיך לגדול?תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:19, 17 בדצמבר 2015

  שלום וברכה, בעת סיום עבודה על המעסיק לתת לך טופס 161 ולשלוח אותו אל הקופה לצורך שחרור הכספים והעברת 'הבעלות' בקרן לטובתך. מומלץ ביוצר להמשיך ולהפקיד כספים בקרן על מנת לשמור על רצף ביטוחי (קרן פנסיה מעניקה כיסויים לפנסית נכות ולפנסית שאירים במקרה של פטירה ח"ו) ועל הרצף של תקופת האכשרה למחלה קודמת. את שמירת הרצף הביטוחי ניתן לעשות באחת מאלה: 1. הפקדה של רכיב ריסק בלבד (לתקופה שאינה עולה על 24 חודשים או תקופת הביטוח האחרונה לפי הנמוך).2 הפקדות מלאות כעצמאי. באפשרות הראשונה אתה שומר רק על הרצף הביטוחי והכיסוים הביטוחים אולם לא צובר כספים לחסכון לזקנה. מאידך סכומי ההפקדה כאן נמוכים יותר מהפקדות מלאות. יחד עם זאת באפשרות השניה אתה גם מגדיל את החסכון לפנסיה בכל מקרה מומלץ ביותר ליצור קשר עם משווק פנסיוני / יועץ פנסיוני (אתה יכול לפנות אל קרן הפנסיה בה את החוסך על מנת לקבל ייעוץ פנסיוני ממשווק פנסיוני של הקרן). בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.