האם טענה להתיישנות בניגוד לתקנון מהווה הטלת חובת שלא בהתאם לתקנון - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 17:22, 17 בדצמבר 2015

  רקע לשאלה: פניה לקבלת קצבת נכות מקרן פנסיה הוגשה לפי התקנון בתוך תק' ההתיישנות. ולמרות זאת הקרן טוענת להתיישנות בתקנון, ומפנה את העמית לערער על כך בבית דין.. האם מצב זה, בו הקרן טוענת להתיישנות שלא בהתאם לתקנונה ומפנה את העמית להגיש ערעור, מהווה בדין או בכלל הטלת חובה על העמית מצד הקרן שלא בהתאם לתקנון? קרי האם כאשר הקרן מחייבת העמית להגיש ערעור (שהעמית כלל לא היה צריך להיות מחוייב בכך) מהווה מצד הקרן הטלת חובה על העמית שלא בהתאם לתקנון?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:23, 21 בדצמבר 2015

  ככל שהמצב הינו מובהק כפי שאתה מציין בשאלתך יתכן ויש כאן התנהלות שיש לבדקה. לא הייתי מגדיר אותה כהתנהלות של על פי התקנון (יש לבדוק את הנסיבות לאשורן)

  תגובה
 • 13:38, 22 בדצמבר 2015

  ככל שמה שאני אומר זה נכון מובהק ומוכח ככזה- האם עדיין לא היית מגדיר התנהלות שלא לפי התקנון?
  ככל שהיית נמנע מלהגדיר כך איך היית מגדיר זאת?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.