הפקדה לקרן פנסיה הנמצאת במעמד שכיר- עבור הכנסה בתור עצמאי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • קובי ליברמן

  נשלח ע"יקובי ליברמן 15:04, 21 בדצמבר 2015

  שלום חברים, הייתי שכיר ועזבתי את עבודתי לפני שבועיים, במטרה להיות עצמאי. במהלך החודשים האחרונים רשמתי גם הכנסה בתור עצמאי. אני רוצה להפקיד כסף לקרן פנסיה, כדי לקבל את הטבות המס מול ההכנסה בתור עצמאי. אני לא רוצה לפתוח קופה חדשה במעמד עצמאי (כי עדיין לא החלטתי איך אחסוך לפנסיה), אלא להזרים כסף לקופה הקיימת, ושבדו"ח מס הכנסה הכסף הזה ישויך להכנסה בתור עצמאי. בחברה המנהלת את הקרן (כלל) אמרו שאין בעיה, שלחו לי טפסים, אמרו לי לבצע העברה בנקאית, והדו"ח שלהם יראה שזו הפקדה בתור עצמאי. האם זה נכון? יש לי תחושה רעה שבסוף מס הכנסה לא יידע לחשב לי את ההטבה בגין ההפקדה הזו. האם יש משהו נוסף שאני צריך לעשות כדי לוודא שהמטרה שלי מושגת? תודה מראש, קובי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:36, 22 בדצמבר 2015

  לא יודע. מה שחשוב, יותר מהטבות המס, הוא שמירה על הרצף הביטוחי ותדאג שלפחות זה מתקיים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.