במקום שאלתי מטה- השלמה עצמאית של דמי גמולים והגשת ערעור על הקביעה של 50% נכות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • כרמית

  נשלח ע"יכרמית 15:09, 12 בינואר 2016

  מדובר באחוזי נכות אכע הנמוכים מ 75% ומצריכים השלמת דמי גמולים עצמאית. 1) ככל שהעמית ישלם עצמאית השלמת דמי גמולים האם זה ימנע ממנו בהמשך מלערער על הקביעה כי הוא זכאי ל 50% נכות, ומלדרוש בחזרה את הכסף ששילם לצורך ההשלמה העצמאית ? 2) האם לנוכח הנחיות הקרן (ר' הציטוט מטה) עצם הפניה במכתב לצורך הסדרת השלמת דמי הגמולים באופן עצמאי עוצרת את מניין 30 הימים שהקרן הקצתה לצורך כך ? או שרק תשלום ההשלמה בפועל עוצר את מניין 30 הימים? אדגיש כי לשון הקרן בעניין זה הינה כדלקמן: ".....עליך לפעול באופן עצמאי להשלמת הכיסוי הביטוחי שלך באמצעות השלמת דמי גמולים......לקבלת הבהרות ולביצוע השלמת דמי גמולים פנה בהקדם האפשרי ולא יאוחר מחודש ימים ממועד מכתב זה".

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  21:16, 12 בינואר 2016

  להלן התייחסות לפי סדר השאלות: 1)- לא; 2) לא ברור. בעקרון יש הגיון בטענה כי בירור אופן התשלום / סכום התשלום יש בו כדי לעצור את מנין הימים, אך הדבר הנו במידה ולא ניתן 'למתוח' אותו מעבר לזמן סביר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.