• 2 בפברואר 2016

המעסיק לא הפריש כספים לפנסיה מס' חודשים ..

שלום, מעסיקי לא הפריש לי שנה שעברה לפנסיה בחלק מהחודשים. אינני עובד אצלו כבר. עבדתי אצלו בערך 6 חודשים.
    כעת דרשתי ממנו שיפריש לפנסיה, האם חובה עליי להפריש בעצמי לפנסיה? מה אם אני מעוניין שרק הוא יפריש. הוא מבקש כתנאי להפרשה שאני אשלם לו כסף כמרכיב החלק שלי.. אשמח לדעת מה החוק אומר.

2 בפברואר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 5 בפברואר 2016

תנאי להפקדת דמי גמולים בקרן פנסיה הוא שבגין הפקדת רכיב התגמולים של המעסיק תהיה הפקדה מקבילה רכיב תגמולים של עובד. ככל שלא קיימת הפקדה מקבילה קרן הפנסיה אינה רשאית לקלוט את הפקדות המעסיק בלבד. יתכן אגב והמעסיק ניכה לך מהשכר את חלקך בהפקדות. תבדוק בתלוש השכר. ככל שזה כך, אתה לא צריך "להוציא כסף מהכיס" (הכסף אצל המעסיק)

5 בפברואר 2016
    • 5 בפברואר 2016

חשוב לציין אבנר היקר שאני כבר לא עובד אצל אותו מעסיק. עבדתי אצלו בשנת 2015. אשמל לתגובתך.

5 בפברואר 2016
      • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 7 בפברואר 2016

הבנתי את זה. ועדין בנסיבת מסוימות ניתן להפקיד כספים רטרואקטיבית לקרן הפנסיה (אלא שאז כאמור צריכה להיות הפקדה מקבילה של העובד ולכן הצעתי לך לבדוק אם היה ניכוי מהמשכורת בתלושים). ככל שלא היה ניכוי כאמור ולא מדובר ב"חוב מעסיק", הרי משחלפה שנת מס לא ניתן להפקיד רטרואקטיבית ולכן תוכל לקבל את הסכומים שהמעסיק חייב ישירות אליך

7 בפברואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?