המעסיק לא הפריש כספים לפנסיה מס' חודשים .. - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 11:38, 2 בפברואר 2016

שלום, מעסיקי לא הפריש לי שנה שעברה לפנסיה בחלק מהחודשים. אינני עובד אצלו כבר. עבדתי אצלו בערך 6 חודשים. כעת דרשתי ממנו שיפריש לפנסיה, האם חובה עליי להפריש בעצמי לפנסיה? מה אם אני מעוניין שרק הוא יפריש. הוא מבקש כתנאי להפרשה שאני אשלם לו כסף כמרכיב החלק שלי.. אשמח לדעת מה החוק אומר.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

11:03, 5 בפברואר 2016

תנאי להפקדת דמי גמולים בקרן פנסיה הוא שבגין הפקדת רכיב התגמולים של המעסיק תהיה הפקדה מקבילה רכיב תגמולים של עובד. ככל שלא קיימת הפקדה מקבילה קרן הפנסיה אינה רשאית לקלוט את הפקדות המעסיק בלבד. יתכן אגב והמעסיק ניכה לך מהשכר את חלקך בהפקדות. תבדוק בתלוש השכר. ככל שזה כך, אתה לא צריך "להוציא כסף מהכיס" (הכסף אצל המעסיק)

תגובה
  • 15:03, 5 בפברואר 2016

חשוב לציין אבנר היקר שאני כבר לא עובד אצל אותו מעסיק. עבדתי אצלו בשנת 2015. אשמל לתגובתך.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

17:17, 7 בפברואר 2016

הבנתי את זה. ועדין בנסיבת מסוימות ניתן להפקיד כספים רטרואקטיבית לקרן הפנסיה (אלא שאז כאמור צריכה להיות הפקדה מקבילה של העובד ולכן הצעתי לך לבדוק אם היה ניכוי מהמשכורת בתלושים). ככל שלא היה ניכוי כאמור ולא מדובר ב"חוב מעסיק", הרי משחלפה שנת מס לא ניתן להפקיד רטרואקטיבית ולכן תוכל לקבל את הסכומים שהמעסיק חייב ישירות אליך

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.