משיכת כספי הפנסיה לעוסקת פטורה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 11:28, 15 בפברואר 2016

  שלום רב עשיתי חיפוש באתר המדינה גיליתי שיש לי 5 קרנות פנסיה ללא פעילות מגדל פניקס מבטחים וכו כשהייתי שכירה כאשר בכל אחת מהן יש סכום כולל של פחות מ5000 שקלים אני נשואה ולא עובדת משנת 2009 יש לנו 2 ילדים קטנים בני 5 ו 7 ובעלי מרוויח כרגע 6000 שקל מביטוח לאומי כי הוא פוטר לאחרונה האם אוכל למשוך את כל הכספים עכשיו ללא לחכות לגיל הפרישה מכל חברות הביטוח וולא לשלם 35 אחוז מס? תודה מראש יש לציין שהשנה פתחתי תיק כעוסקת פטורה ממעמ אך עוד לא קיבלתי הכנסות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:10, 18 בפברואר 2016

  יש לפנות לקרן הפנסיה לקבלת המידע המלא. בעקרון קיים פטור ממס לגבי משיכת כספים בגין רכיבי תגמולים (רכיב הפיצויים פטור ממס ממילא עד לגובה התקרה) במצב של מיעוט הכנסות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.