משיכה/ העברת כספים אשר הופקדו בקרן פנסיה בחצי שנת קבע - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יהלי

  נשלח ע"ייהלי 16:23, 14 באפריל 2016

  אני בן 23 .השתחררתי מצה"ל לפני שנה . שרתתי בקבע חצי שנה .עבור החצי שנה הצבא הפריש לקרן פנסיה כ 5000 שח . החל מאוקטובר אני מתעתד ללמוד באוניברסיטה . דהיינו 3 שנים לא יהיו מעביד אשר יפריש לי הפרשות לפנסיה כי אתפרנס מעבודות סטודנטים ( מלצרות וכדומה ) לפני כחצי שנה ,כלומר חצי שנה לאחר השחרור,קרן הפנסיה הודיעו שאינני נהנה יותר מתנאי איש קבע ודמי הניהול והוצאות שונות שלי הועלו.( האם מותר להם ?) אציין שבינואר 2015 בקרן הפנסיה שלי היו 250 שח פחות(!!) מאשר בינואר 2014 .כלומר בקצב הזה תוך 4 שנים הם עשויים לשחוק לי 20 אחוז מכספי הפנסיה הזעומים. מצד שני הם אומרים שאם אני רוצה לפדות את היתרה עפ הוראות מס הכנסה הם צריכים להוריד לי 35 אחזו . בנוסף יש לי קופת גמל אשר ההורים פתחו לי לפני 15 שנים ,הפקידו בה כספים משך שנים אחדות ולאחר מכן הפסיקו .כיום יש בקופה כ 16 אלף שח . האם אני יכול להעביר את הכספים מקרן הפנסיה מהצבא לקופת הגמל שההורים פתחו ? אודה להארותיך המלומדות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:00, 17 באפריל 2016

  יהלי שלום. חשוב שתדע כי גם בגילך הצעיר קיימת חשיבות לחיסכון פנסיוני. יש לדעת כי לפי צו ההרחבה לפנסיה חובה גם מעסיק המעסיק סטודנט, מחויב לבצע עבורו הפקדות פנסיוניות וזאת מהחודש השישי לעבודתו. או אם העובד הגיע עם ביטוח פנסיוני פעיל - החובה לביצוע הפקדות לקרן פנסיה היא מחודש העבודה הראשון. ולכן חשוב שתשמור על רצף של תכנית פנסיונית פעילה כך תשמור על הזכות להפקדות מהחודש הראשון לעבודתך אצל המעסיק. ומומלץ שלא למשוך את הכספים מקרן הפנסיה. יתר על כן, תכנית פנסיונית פעילה מבטיחה לך כיסוי ביטוחי ללפנסית נכות במקרה שבו ח"ו יקרה מקרה ביטוחי ואף לפנסית שאירים (לבת זוג / ילדים) במקרה ח"ו של פטירה. מעבר לכך ההפקדות לקרן נהנות מתשואה אשר לנוכח שנות החסכון הארוכות יגדלו בצורה משמעותית. לגבי התנאים של עובדי צה"ל בקרן הפנסיה, בעקרון אינני מכיר את התנאים של דמי הניהול אולם אתה יכול לדעת שבכמה טלפונים והתמקחות פשוטה אתה יכול לשמור על רמת דמי ניהול נמוכה (שכן, אתה רשאי לנייד את קרן הפנסיה לכל חברה אחרת וקיימת תחרות כמו בכל מוצר שבמסגרתה אתה יכול להתמקח על דמי הניהול). ראה לדוגמא באתר אגף שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר - http://nihul.mof.gov.il/
  לשלאתך, אינך רשאי להעביר כספים מקרן פנסיה לקופת גמל לתגמולים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.