משיכת פיצויים ממספר קופות - פורום קופות גמל ופנסיה

 • מישהו

  נשלח ע"ימישהו 18:42, 14 באפריל 2016

  שלום. אני עומד לפני פיטורין. יש לי שתי תוכניות פנסיוניות, כאשר לאחת מהן מבוצעת הפקדה עבור 60 אחוז מהשכר, ולשנייה מבוצעת הפקדה עבור החלק הנותר (40 אחוז) מהשכר. ברצוני למשוך פיצויים לאחר הפיטורין. רציתי לדעת אם משיכת הפיצויים חייבת להיעשות לפי החלוקה היחסית של ההפקדות, או שיש אפשרות למשוך את כל הפיצויים מקופה א' ורק חלק מהפיצויים מקופה ב' ? **מידע נוסף - שתי הקופות מנוהלות על ידי אותה חברת ביטוח, כך שיש לחברת הביטוח אפשרות לראות את המצב המדוייק של חלוקת ההפקדות. תודה

 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:51, 17 באפריל 2016

  לאחר פיטורים ניתן למשוך כספים הצבורים ברכיב הפיצויים. משיכת כספים מתכנית פנסיונית עלולה לפגוע בזכויות שבתכנית ולכן מומלץ לקבל ייעוץ פנסיוני על ידי בעל רשיון (משווק פנסיוני או יועץ פנסיוני)

מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.