אבדן כושר עבודה- ביטול ביטוח - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • אלחנן

נשלח ע"יאלחנן 20:18, 16 באפריל 2016

אני בן 30 שכיר רווק וללא ילדים. האם אני יכול לוותר על אבדן כושר עבודה בביטוח הפנסיוני שלי? אפשר? זה יחסוך לי כסף בשנה לא? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:48, 17 באפריל 2016

לא ניתן לוותר בקרן פנסיה על כיסוי ביטוחי לאבדן כושר עבודה (נכות). לכל היותר ניתן לוותר על כיסוי ביטוחי לתשלום פנסית שאירים במקרה של פטירה וזאת ביחס למי שאין לו בת זוג ואין לו ילדים. ויתור על כיסוי זה הינו בתוקף לתקופה מקסימלית של 24 חודשים (או עד למועד שבו את המודיע כי אתה מבקש לחדשו לפי המוקדם). בתום 24 החודשים האו מתחדש אוטומטית. יש לקבל ייעוץ פנסיוני בטרם ביצוע צעד בענין זה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.