משיכת כספי התמלוגים לפני סיום עבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • צדוק

  נשלח ע"יצדוק 18:50, 20 באפריל 2016

  אני נאלץ למשוך כספי התמלוגים טרם פרישה בשל נכות שנקבעה לאבי. לצורך כך אגיש טפסי 159 לפקיד שומה וחקרו הפנסיה. מהו הסכום הפטור ממס? או כיצד מחושב? ברצוני גם לעבור לקופה אחרת. האם ניתן קודם לעבור ואז למשוך הכספים בפטור ממס מהקופה החדשה, או שהפטור ניתן רק מהקופה הנוכחית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:49, 3 במאי 2016

  בעקרון לא ניתן למשוך כספים מרכיב התגמולים בטרם סיום ההעסקה אצל המעסיק (אלא אם כן משיכת התגמולים היא בגין הפקדות ממעסיק קודם). בכל מקרה יש לבדוק מול קרן הפנסיה. בנוסף, משיכת כספי תגמולים עלולה לפגוע בזכאות לפנסית זקנה נכות ושאירים וגם ענין זה יש לבדוק מול קרן הפנסיה עצמה וכן לקבל ייעוץ פנסיוני מבעל רשיון (משווק פנסיוני או יועץ פנסיוני), שכן מדובר על פגיעה העלולה להיות משמעותית. לגבי גובה הפטור ממס, לפי תקנות מס הכנסה ניתן למשוך כספי תגמולים בפטור ממס בשל מצב בריאותי של "קרוב" (לרבות הורה) של העמית, בגובה סכום ההוצאות הרפואיות. לגבי המעביר לקרן הפנסיה מציע שתבדוק זאת מול קרן הפנסיה אליה אתה מבקש לעבור

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.