שאלה לגבי הסכם מיטיב ושמירת רצף זכויות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יריב

  נשלח ע"ייריב 15:12, 25 באפריל 2016

  בחודש ינואר 2009 חתמתי במקום עבודתי על פוליסת ביטוח מנהלים (מקדם 200). בחודש נובמבר 2015 פוטרתי מעבודתי ורק בחודש אפריל 2016 הפוליסה עברה לבעלותי (לאחר פסק דין של בית משפט). במשך כל התקופה לא הפקדתי, כעת הפוליסה נמצאת במצב של ריסק זמני. הכנסתי כרגע מורכבת מהכנסות עצמאי ועבודות מזדמנות כשכיר. 1. כיצד אני מעביר את הפוליסה מ"ריסק זמני" ל"תגמולים לעצמאיים". - האם הזכויות נשמרות ? (מקדם? ותק? דמי ניהול?) 2. האם כל עוד אני ממשיך להפקיד כספים הפוליסה מוגדרת הכסכם מיטיב עבור המעסיק הקבוע הבא? דהיינו, עליו לשלם כעבור 3 חודשים רטרואקטיבית או שהזכות הזאת פוקעת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:05, 3 במאי 2016

  1. בעקרון אם אתה ממשיך הפקדות לפוליסה (ככל שאתה זכאי לעשות כן) הרי שהזכויות בפוליסה נשמרות לך (מקדם וותק. לגבי דמי ניהול יתכן והם היו תלוים בהסכם מול המעסיק שפוקע עם עזיבתך את המעסיק אולם יש לבדוק זאת) מומלץ לפנות לחברת הביטוח ולקבל מהם הנחיות לגבי שמירת הפוליסה כפוליסה חיה ולעשות זאת מהר ככל שניתן על מנת שלא לעבור את המועד שבו ניתן להפקיד מחדש בפוליסה עצמאי. 2 ככל שתמשיך להפקיד כספים בפוליסה - יחשב הדבר, בעת תחילת בודה במקום חדש, לצורך זכויותיך מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה, כמי שהגיע עם פוליסה קיימת (המונח הסדר מטיב אינו שייך לסוגיה זו הואיל וממילא המעסיק החדש מחויב לשיעור ההפקדות הקיים כיום בצו ההרחבה שהוא גבוה ממילא)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.