בקרן הפנסיה לא מופיעים ההפרשות שהמעביד הפריש ... - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 16:31, 3 במאי 2016

  שלום רב , עובדת בגוף מסודר וגדול מזה למעלה מחמש שנים בתלוש השכר מופיעים לי ההפרשות לפנסיה כולל הפרשות שלי קיבלתי מכתב מחברת הביטוח שמזה למעלה מחצי שנה לא מופרשים כספי פנסיה מהמעביד ...ולמעשה הקרן מוקפאת פניותיי לכל הגורמים כולל המעסיק וחברת הביטוח נתקלים במבוי סתום ללא תשובות ... לא יודעים לאן הכסף הלך ...המנכ"ל טוען שאין לי מה לדאוג והכל מופרש כחוק אבל בפועל לא נעשה דבר . החברה לא יודעת למי היא משלמת !! כלומר מי הגורם בחברת הביטוח שעליה לפנות אליו !! מה אני בדיוק אמורה לעשות ? לקחת עורך דין אין לי בעיה אבל אני לא מעוניינת להתפטר אני מעוניינת להמשיך לעבוד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:19, 16 במאי 2016

  שלום רב, המכתב שקיבלת מקרן הפנסיה הינו על פי חובתה להודיע לך במצב שבו הופסקו התשלומים על ידי המעסיק לקרן. ניכוי חלק העובד כפי שמופיע בתלוש השכר אינו בהכרח מצביע כי תשלומי הפנסיה של העובד ושל המעסיק מועברים לקרן. אם הקרן שלחה מכתב כזה - המשמעות היא שלא משולמים בגינך כספים לקרן הפנסיה וזכויותיך נפגעות. יש לבדוק היטב באם אכן מופרשים על ידי המעסיק כספים וככל שהמנכ"ל אומר שכן דרשי שהחברה (אם היא אכן גוף מסודר) תקבל אישור על ההפקדות מקרן הפנסיה ואת תקבלי אישור מקרן הפנסיה שכל ההפקדות הופקדו כסדרן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.