עבודה חד פעמית והפרשות פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 21:36, 30 במאי 2016

  שלום, אני אמור להתחיל עוד חודש עבודת קיץ של 2-3 חודשים במשרה חלקית, ולקבל עליה תשלום חד פעמי (כלומר בבת אחת על כל החודשים ולא חודש בחודשו), האם המעסיק אמור להפריש לי לפנסיה במקרה כזה ואם כן אפשר לבקש שלא להפריש את הכספים אלא לקבוע להם הסדר אחר? (מאחר שמדובר בתשלום חד פעמי זה רק יוצר לי כאב ראש עם כל הבירוקרטיות וטופסי 161 אח"כ..)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:38, 5 ביוני 2016

  צו ההרחבה לפנסיה חובה קובע חובת הפקדות לפנסיה כדלקמן: עבור עובד המגיע עם ביטוח פנסיוני פעיל- יש חובת הפקדות מחודש העבודה הראשון; עבור עובד שמתחיל לעבוד ואין ברשותו ביטוח פנסיוני פעיל - חובת ההפקדות לביטוח פנסיוני היא רק החל מחודש העבודה השישי. ככל שקיימת חובת הפקדות לא ניתן לוותר על הזכות הואיל וזו זכות שמכוח צור החרבה שמעמדה בדיני העבודה 'זכות קוגנטית' היינו בלתי ניתנת לוויתור

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.