הפקדה רטרו אחרי 4 שניים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 13:48, 17 ביוני 2016

  עבדתי בטלמרקטינג בשנת 2011 , התחלתי בחודש יולי 2011 . היום אני מגלה שהמעסיק הפריש לפנסיה רק מחודש ינואר 2012 מה אני יכול לעשות ? עשיתי חישוב מסודר לפי שכר בסיס ואחוז הפרשה וברשותי התלושים . מכאן איך אני יתקדם , הרי אני גם צריך להפקיד לקרן הפנסיה שהיא לא פעילה היום כי המעסיק החדש פתח פנסיה במקום אחר וגם הוא לא הפקיד רטרו

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:12, 20 ביוני 2016

  ביצוע ההפקדות הינו בהתאם לצו ההרחבה לפנסיה חובה (אלא אם כן חל על מעסיקך ועליך הסכם הקובע אחרת). בהתאם לצו ההרחבה המעסיק מחויב להפקיד כספים לעובד שהתחיל את עבודתו אצל המעסיק ללא ביטוח פנסיוני פעיל- רק לאחר 6 חודשי העסקה. כך שאם התחלת ביולי 2011 ולא היתה לך קרן פנסיה פעילה אז ממעסיק קודם (או מהפקדות עצמאיות קודם לתחילת העבודה) מעסיקה לא היה חייב לבצע הפקדות מתחילת עבודתך אלא לאחר 6 חודשים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.