אי תשלום קרן פנסיה מטעם המעסיק - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • ספיר

    נשלח ע"יספיר 13:37, 19 ביולי 2016

    שלום רב, המעסיק שלי לא שילם לי פנסיה במשך שנתיים של עבודה. אחרי מאבק אישי איתו (לא משפטי) הוא הסכים לשלם את מה שהוא חייב (כי אין לו ברירה). השאלה שלי: האם גם אני צריכה להפריש את החלק שלי לפנסיה (5.5٪) שלא קוזזו מהמשכורת שלי במשך שנתיים או שרק המעסיק צריך להפריש את האחוזים שלו שלא שולמו ? חשוב להדגיש שאיני עובדת שם כבר ולכן עלי להוציא מכספי האישי כמעט 2000 שח (הפרשה לפנסיה) על טעות שהוא עשה. יום טוב ותודה מראש.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    10:45, 24 ביולי 2016

    שלום. השאלה היא כיצד המעסיק שילם. האם קיבלת את הכסף ישירות אליך או שהמעסיק שילם את דמי הגמולים לקרן הפנסיה (האפשרות השניה - מוגבלת הואיל וקיימת הגבלה של הפקדה לקרן פנסיה בגין שנים קודמות- וניתן להפקיד רטרואקטיבית רק בגין שנת המס בה מבוצעת ההפקדה). כך, שאם לא הופקדו כספים לקרן הפנסיה אין משמעות להפקדה על ידך. רק ככל שהכספים מיועדים להפקדה לקרן הפנסיה את חייבת להפקיד את חלקך.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.