חד הורית העומדת ללדת - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • יוליה

  נשלח ע"ייוליה 23:08, 22 ביוני 2015

  שלום! אני אם חד הורית רווקה, אמורה ללדת חודש הבא, השאלה שלי היא האם אניי חייבת להודיע לאבא על הלידה? (הוא רוצה לדעת ולהגיע לבית חולים) והאם זכותי שלא לתת לא לראות את הילדה עד להסדרי ראייה?!?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  07:11, 28 ביוני 2015

  בעקרון את לא חייבת להודיע לו . את יכולה להתעלם מקיומו אם זה מה שאת בחורת . אני לא יכולה להביע עמדה באשר לצדקת צעד כזה מאחר ואיני מכירה את הפנשות הפועלות. אך אני מניחה שאם בחרת ללדת את ילדו עשית זאת משיקולים שלך . לגבי הסדרי ראיה . אינך חייבת להראות לו את התינוק מיד לאחר הלידה . יחד עם זאת אל תשכחי שלתינוק יש אם ואב וככל שיקדים להכירו - עדיף. הבעיה היא שתינוק כל כך קטן כדאי שיראה במקום בו את מגדלת אותו ואם יש מתח ומחלוקות ביניכם לא יהיה נעים. בעקרון זכרי שלאב יש זכויות בצד החובות וכמו שנאמר מאחד מפסקי הדין לפני שנים רבות "אב הוא לא כספמט" ככל שיווצר קשר חם וטוב יותר בין האב לתינוק - ייטב לכולם וביחוד לילדך!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.