ניהול תביעת נזיקין ע"י אפוטרופוס רכוש בשם החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 07:59, 13 באוקטובר 2015

  כתוב בצו קבוע לעינייני רכוש הוראות מיוחדות כי האפוט' יהיה רשאי לחתום על כל מסמך או בקשה שהיא הדרושים לטיפול בעינייניו הרכושיים של החסוי מכל סוג שהוא האם אני כאפוט יכולה לנהל בעבורו תביעת נזיקין או צריך לבקת ספציפית מבית המשפט לגבי סוגייה זו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  13:53, 14 באוקטובר 2015

  אם התביעה הוגשה על ידו לפני המינוי אתיכולה "להכנס לנעליו" ולהמשיך בניהולה. אם את רוצה להגיש תביעה צריך לקבל אישור בית המשפט לנקוט בהליכים משפטיים מטעמו. לניהול הליך משפטי יכולות להיות תוצאות הכרוכות גם בהטלת הצאות במקרה של הפסד והוצאות הכרוכות בקבלת חוות דעת רפואית , לכן מומלץ וצריך לקבל אישור מבית המשפט בטרם תגישי התביעה בשם החסוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.