הגבלת או הנחיית האפוטרופסים בהתאם לבקשות החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אהרון

  נשלח ע"יאהרון 11:27, 13 ביוני 2014

  שלום, יש לי שכן/חבר סובל מעט מפיגור. .אולם מתפקד לבד בן 56 שלפני כשנה חלה בניוון שרירים, הוא מתגורר בגפו בדירתו שכנים מסייעים לו, יש לו אח ואחות המתגוררים במרחק ממנו לאחרונה(ובעם הראשונה) הגיעו לביתו החתימו אותו על ניירת להסכמתו למנויים כאפוטרופוסים עליו בנתיים רק על גופו ,הוא חתם להם ועו"ד מטעמם אמור לפגוש אותו...הבעיה היא שהוא אינו רוצה לצאת מהבית כלל והחשש שלו הוא שהם כאפוטרופוסים יעשו כרצונם...האם יש דרך להגביל או להנחות מה הוא מוכן שיעשו ומה לא?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  13:40, 15 ביוני 2014

  אהרון
  קודם כל שיהיה ברור שאפוטרופוס מוגבל בפעולות שהוא רשאי לעשות ברכושו של חסוי ויש עליו פיקוח (או לפחות אמור להיות) אם שכנך /חברך לא מעוניין שאחיו יתמנו כאפוטרופסים הוא יכול וצריך למנות לעצמו עורך דין שינהל עבורו את ענייניו. אין לי מושג אם לאחיו יש מניעים זרים אם לאו . יחד עם זאת אלה הם אחיו וצריך לחשוב טוב טוב בטרם נכנסים עימם לעימות או להביע אי אמון כדי לא לפגוע במרקם היחסים . לסיכום צריך לבדוק ולברר בעיקר אם נרשמה הערת אזהרה בטאבו על עובדת היותם אפוטרופוסים וכך יהיה ברור שהרכוש שלו מוגן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.