גירושין - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 08:47, 10 ביוני 2013

  בעלי חושב שאני בוגדת בו דבר שממש לא נכון ורחוק מהמציאות אבל הוא משוכנע בזה. השתגע. הוא רוצה להתגרש ואני לא כי יש לנו ילדים ואני לא בוגדת בו אבל אם הוא כ"כ לא מאמין בי אז לא אכפת לי להתגרש ממנו כי אני לא רוצה כל הזמן לשכנע אותו שזה לא נכון. אני רוצה להתגרש עם כמה שפחות הוצאות כלכליות מיותרות אבל איך עושים את זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש ,מנהל הפורום

  11:47, 12 ביוני 2013

  בהנחה כי אכן אין בסיס לחשדותיו של בעלך , אזי לדעתי , אחת מהשניים. או שבעלך בוגד בך ומאשים אותך בבגידה על מנת להקל על עצמו במציאת הסיבה לגירושין בהם הוא חפץ, או שבעלך סובל מתסמונת קנאה אובססיבית. כמו שאמרת תהא הסיבה אשר תהא , אין טעם להמשיך בחיי נישואין כשאחד הצדדים אינו מעוניין בהם. הדרך הנכונה והקצרה ביותר היא לפנות לגישור ולנסות להגיע להסכם גירושין כולל. יש דרך נוספת שהיא הוגנת וקצרה אם כי יקרה יותר, היא גירושין בשיתוף פעולה במסגרתה ממנים עורכי דין מתוך רשימת עורכי דין שעוסקים בגירושין בשיתוף פעולה (Colaboretion). תלוי כמה מורכב יהיה לפרק את הנישואין ותלוי כמה הסכמות יש לכם בנושאים המרכזיים - משמורת ילדים (ככל ויש קטינים), הסדרי ראיה, חלוקת זכויות ורכוש

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).