שאלה שחשובה לי מאוד לגבי מגרש לבניה. - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 12:38, 23 בנובמבר 2014

  שלום רב, רכשתי מגרש בהרחבה במושב במרכז הארץ. המגרש מיועד לבניה ופיתוח כמובן. אני רשומה במנהל מקרקעי ישראל. שאלתי היא כזאת: אם אני רשומה בממ"י ואני צריכה לקחת הלוואה לכל מטרה אני יכולה למשכן את המגרש? האם אני יכולה לעשות זאת בלי שזה יפגע בתוכניות הבניה?? (יש לי כסף לתוכניות הבניה אני צריכה את ההלוואה למטרה אחרת שצצה) אשמח לפרט בפלאפון. ואשמח מאוד שיעזרו לי אני ממש צריכה עזרה. תודה

  השב
 • 14:07, 14 בדצמבר 2014


  מורן שלום רב

  ניראה לי שעניתי ך כבר ע השאלה.

  את צרכה קודם כל לברר בבנק שנותן לך את המשכנתא, ולאחר מכן לחזור לר.מ.י. התשובה בכללי היא כן.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורוםם
  03-9502977

  תגובה
 • 18:50, 28 בפברואר 2015

  כיצד מחושב מס רכישה על מגרש מהמנהל
  האם רק על מחיר הקרקע או גם על הוצאות הפיתוח ?

  תגובה
 • 13:58, 3 במרץ 2015

  שלום רב

  מס רכישה מחושב מהסכם המכר עליו חתמת.

  רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.