רישום בית משותף ופטור מדמי היתר - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • ספי

  נשלח ע"יספי 22:07, 29 ביוני 2015

  ברשותי חלקה בגודל 1002 מטר בבעלות משותפת (מושע). על החלקה בנויות שתי יחידות נפרדות. ברצוני להרוס את אחת היחידות (כרגע 65 מטר מתוך 160 שבחוזה החכירה) ולבנות בית חדש. האם ע"י רישום בית משותף במצב הקיים (כל יחידה בגודל 501 מטר), ניתן להנות מרפורמת הבעלות ולהמנע מתשלום דמי היתר?

  השב
 • 11:02, 6 ביולי 2015

  שלום רב

  בד"כ רושמים כל דו ומעלה ( מבחינת מספר הדירות ) כבית משותף ואז אתה יכול מכור ביותר בהירות את אחד הבתים ללא מסמכים והסכמים נוספים.

  בכל מקרה עדיף לפצל ולרשום גם לכך יש עלויות נוספות כמובן.

  האם זה כבר ברשם המקרקעין אם יש פרצלציה אני חייב נתונים נוספים.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  050-7249020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.