מה עלות דמי היתר למינהל לבניה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • עלות דמי היתר ..

  נשלח ע"יעלות דמי היתר .. 23:42, 16 באוגוסט 2013

  שלום רב, כמה מותר לבנות כיום על קרקע מינהל בפטור דמי היתר ? ומה התחשיב לתשלום דמי היתר למינהל לבניה מעל השטח המותר ? תודה .

  השב
 • 08:38, 18 באוגוסט 2013


  שלום רב

  חסרים לי פרטים לגבי העיסקה שאת/ה מתכנן האם זה בעיר או במושב?

  בצורה כללית אומר שכדי לדעת את המ"ר שאפשר לבנות בחלקה במגרש צריך לבחון את חו"ח שלך עם המנהל.

  במושבים הדבר שונה ויש מספר חו"ח בצורה כללית אפשר לבנות שני בתים בגודל של 160 מ"ר ובית בגודל 55 מ"ר אבל כול מושב צריך לבחון לגופו של עניין.

  מעל השטח המותר עדיף לקחת שמאי שישום ויחשב את נושא דמי ההסכמה.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.