סרוב החברה המשכנת להעביר הפניה להעברת זכויות - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אלון פלדמן

  נשלח ע"יאלון פלדמן 21:58, 5 בדצמבר 2013

  החברה המשכנת דרשה ממני 10000 ש"ח על מנת להעביר זכויות הנכס על שמי במנהל ובטאבו, הסברתי להם שאיני יכול לעמוד בהוצאות כאלו ואני רוצה לעשות זאת לבד. ביקשתי מהם הפניה להעברת זכויות (כחלק מהדרישה של המנהל) אך החברה המשכנת מסרבת לעשות זאת. מה אפשר לעשות בנידון ? רק בשביל ההבנה האישית מה האינטרנט של חברה משכנת לרשום את הנכסים שלה במנהל ובטאבו ?

  השב
 • 12:15, 9 בדצמבר 2013  אלון שלום רב

  ראשית אתה יכול לבקש והם חייבים להעביר אליך פרוט של ההוצאות, על מה מתבססת הדרישה שלהם. בד"כ לחברה המנהלת יש הוצאות למומחים חיצוניים ואגרות ברשם המקרקין . תבקש פרוט מדוייק.

  לגבי השאלה השניה זו מחויבות שלהם ע"פ ההסכם הראשוני שהדירה נימכרה.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.