אישור מהיר להריסה ובניה של כניסה מסוכנת לבית - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • תום אברבנאל

  נשלח ע"יתום אברבנאל 21:14, 7 בדצמבר 2013

  הבית שלנו ממוקם בירושלים, בחצר משותפת, והכניסה אליו היא דרך מרפסת צרה המובילה הדלת (מעין גשר). במבט מלמטה רואים שכל הבטון מתפורר והברזלים חשופים, ואנחנו בטוחים שזה רק עניין של זמן עד שהמרפסת תיפול. האם ישנו חוק המאפשר אישור מהיר להריסה ובניה מחדש, או אפילו השתתפות מטעם העירייה? וגם, בשל כך שהחצר מוגדרת כחצר משותפת, האם דבר כזה יכול לעקוף את אישורם של שאר "דיירי הבניין"? תודה, תום

  השב
 • 12:22, 9 בדצמבר 2013


  תום שלום רב

  השאלה שלך מורכבת מאוד וחסרים פרטים רבים. אני מציע לך לפנות לעו"ד שמתעסק במקרקעין כדי לבחון את הנושא.

  בכול מקרה צו הריסה מוציאה הועדה המקומית לתכנון ובניה באותה רשות המקומית משיקולי בטיחות וסכנה, הנובע מכך. העירייה לא צרכה שום אישור מהדיירים/ בעלים לצורך צו ההריסה.


  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.