שיפוץ עמודים בבניין משותף (3 כניסות) - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אירית

  נשלח ע"יאירית 22:39, 8 בדצמבר 2013

  אנו בניין משותף שבו חלק מהעמודים במצב ממש חמור (סדקים לאורך העמודים והתנפחות של הבטון (ברזלים) . חלק גדול מהדירים מעוניין לשפץ וכבר יש לנו הסכום מול קבלן , אולם ישנם כמה מתנגים. שאלתי האם במידה ויש מתנגדים האם ניתן להתחיל בעבודות או שצריך הסכמה מלאה של כל הדיירים. מה עושים בכל זאת אם יש מתנגדים והמצב של העמודים מחמיר עם הזמן? לפני כשנתיים בוצע ביקור של מח' הנדסה של העירייה אבל מאז לא נעשתה שום ביקורת נוספת ואף אחד לא מטפל בבעיה.

  השב
 • 12:27, 9 בדצמבר 2013  אירית שלום רב

  לא ברורה לי המסגרת בה אתם עושים את השיפוץ ו/או עיבויי העמודים. יש מסגרות תכנוניות שמאפשרות לבצע את האמור ללא תשלום של הדיירים.

  לצורך תיקון / שיפוץ בבית משותף מספיק החלטת הוועד והאסיפה הכללית . ברור שמבחינה מעשית אם הבעלים משלמים בגין העבודות יש צורך באישור כול הבעלים. בכול מקרה אפשר לבצע ע"פ החלטת אסיפה ולתבוע את הסרבנים להשתתף בשיפוץ .

  הדרך חייבת להיות מגובה בהחלטות מסודרות של הוועד והאסיפה לצורך תביעה במידה וחלק מהבעלים מסרב לעבודות.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
 • 22:05, 9 בדצמבר 2013

  איך ניתן לבצע את השיפוץ של העמודים ללא תשלום של הדיירים?

  תגובה
 • 10:52, 5 בינואר 2014

  אירית שלום רב

  אפשר לשפץ אחרי קבלת החלטות אספת דירים בהתאם לתקנון הבית המשותף ולאחר שיש כספים לביצוע השיפוץ.

  את הסרבנים, בעלים, שלא רוצים לשלם יש לתבוע.

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.